Lahvová vína

Vína v naší nabídce jsme pro Vás vybrali s velikou pečlivostí. Zaměřujeme se především na česká a moravská vína, kdy vinařství můžeme osobně navštívit a vybrat pro Vás to nejlepší. Lahvová vína u nás najdete z rodinného Vinařství Vydařilý a ze Šlechtitelské stanice Velké Pavlovice.  

Vinařství Vydařilý

Rodinné vinařství založil nejmladší z rodiny Petr Vydařilý. Ten stejně jako jeho děda i otec vystudoval Střední odbornou školu vinohradnickou a vinařskou ve Valticích. Veškeré zkušeností předávané z generace na generaci rodina uplatňuje při pěstování vinné révy a výrobě vína na slunných svazích vinařské obce Mutěnice, nacházející se nedaleko města Hodonín ve slovácké vinařské podoblasti. 

Rodina obhospodařuje 5 hektarů vlastních vinic ve čtyřech viničních tratích Mutěnická Hora, Dubňanská Hora, Hraničky a Úlehle. Rodinné vinařství bylo v roce 2018 mimo jiné oceněno stříbrnou medailí v mezinárodní vinařské soutěži.

Šlechtitelská stanice

Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích se oproti Vinařství Vydařilý řadí mezi velká vinařství. V této kategorii také v roce 2018 získala titul Vinařství roku. 

V současné době hospodaří na vlastních i pronajatých vinicích (50 hektarů vinic), vyrábí víno a doprovodné produkty (například 100% hroznové šťávy, med od vlastních včelstev nebo domácí meruňkový džem), ale také provozuje krásný penzion André uprostřed vinohradů. 

Přestože se Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích řadí mezi velká vinařství dbá na výlučně ruční sklizeň a užití minimální chemické ochrany. 

Réva Rakvice

Réva Rakvice s.r.o. je vinařská společnost, která sídlí v tradiční vinařské obci Rakvice. Historie vzniku firmy se začala psát v již roce 1995. Réva Rakvice hospodaří na vinicích vinařských obcí Rakvice a Hustopeče o rozloze 120 ha. Ve výsadbách jsou rovnoměrně zastoupeny zejména tradiční moravské odrůdy, které splňují předpoklad kvalitního vyzrávání hroznů pro výrobu výjimečných přívlastkových vín.

Réva Rakvice mimo jiné patří mezi přední výrobce ledového vína v České republice. Ledová vína vyrábí z odrůd Tramín červený, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský a  André z viniční tratě Růženy v katastru obce Hustopeče. Tato ledová vína jsou oceňovaná na prestižních přehlídkách doma i v zahraničí.

Kvalita produkce je umožněna používáním moderních technologií při obdělávání vinic v systému BIO a integrované produkce a také při vinifikaci.

Ve vinařství Réva Rakvice se snažíme tvořit vína s prvky jisté dynamičnosti a s neodmyslitelným moravským temperamentem.