Lahvová vína

Vína v naší nabídce jsme pro Vás vybrali s velikou pečlivostí. Zaměřujeme se především na česká a moravská vína, kdy vinařství můžeme osobně navštívit a vybrat pro Vás to nejlepší. Lahvová vína u nás najdete z rodinného Vinařství Vydařilý a ze Šlechtitelské stanice Velké Pavlovice.

Vinařství Vydařilý

Rodinné vinařství založil nejmladší z rodiny Petr Vydařilý. Ten stejně jako jeho děda i otec vystudoval Střední odbornou školu vinohradnickou a vinařskou ve Valticích. Veškeré zkušeností předávané z generace na generaci rodina uplatňuje při pěstování vinné révy a výrobě vína na slunných svazích vinařské obce Mutěnice, nacházející se nedaleko města Hodonín ve slovácké vinařské podoblasti. Rodina obhospodařuje 5 hektarů vlastních vinic ve čtyřech viničních tratích Mutěnická Hora, Dubňanská Hora, Hraničky a Úlehle. Rodinné vinařství bylo v roce 2018 mimo jiné oceněno stříbrnou medailí v mezinárodní vinařské soutěži.


Šlechtitelská stanice

Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích se oproti Vinařství Vydařilý řadí mezi velká vinařství. V této kategorii také v roce 2018 získala titul Vinařství roku. V současné době hospodaří na vlastních i pronajatých vinicích (50 hektarů vinic), vyrábí víno a doprovodné produkty (například 100% hroznové šťávy, med od vlastních včelstev nebo domácí meruňkový džem), ale také provozuje krásný penzion André uprostřed vinohradů. Přestože se Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích řadí mezi velká vinařství dbá na výlučně ruční sklizeň a užití minimální chemické ochrany.